اطلاعیه مهم: با سلام کاربر گرامی... اگر با یوزر و پسورد هنگام ورود به تاپیک یا صفحاتی که با ادرس tk. شروع می شود، با خطا رو به رو شدین... در نوار ادرس مرورگرتون کلمه tk. را حذف کنید و به جاش com. بزارید و اینتر بزنید و مجدد برای ورود اقدام کنید... با تشکر مدیر کل انجمن
کاردستی با کاغذ رنگی و مقوا؛ معرفی ایده های زیبا با روش ساده
برترین مطلب این هفته ی سایت

بزودی

بزودی

نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: کاردستی با کاغذ رنگی و مقوا؛ معرفی ایده های زیبا با روش ساده

 1. happyman01993 آواتار ها
  happyman01993
  کاربر انجمن
  رتبه 1 - حداقل پست : 50رتبه 2 - حداقل پست : 200رتبه 3 - حداقل پست : 500رتبه 4 - حداقل پست : 1000رتبه 5 - حداقل پست : 2000رتبه 6 - حداقل پست : 3000
  کاربر انجمن
  Mar 2022
  1
  925
  16
  925 امتیاز ، سطح 16
  25% کامل شده امتیاز لازم برای سطع بعدی 75
  0% فعالیت
  3 ماه ثبت نام شدهبرچسب زن کلاس اول
  0
  تشکر شده 1 بار در 1 ارسال

  کاردستی با کاغذ رنگی و مقوا؛ معرفی ایده های زیبا با روش ساده

  ساخت کاردستی به عنوان یک فعالیت سرگرم کننده تأثیر بسیار زیادی در روند رشد خلاقیت کودکان دارد. فواید ساخت کاردستی در کودکان از پرورش خلاقیت تا هماهنگی بین حواس پنجگانه را شامل می شود. درست کردن کاردستی موجب تقویت رشد فکری و ذهنی کودکان می شود و مغز کودک فرآیند تجزیه و تحلیل را به خوبی میتواند تجربه کند. در طول ساخت کاردستی کودکان اغلب از ابزار چند حسی استفاده می‌کنند تا اطلاعات را گردآوری و یا پردازش نمایند.

  در این میان ساخت کاردستی با کاغذ رنگی و مقوا با سهولت امکان پذیر بوده و تنها به وسایل ساده ای احتیاج است. از این رو ساخت کاردستی با کاغذ رنگی و مقوا در میان کودکان محبوبیت زیادی دارد. به طور کلی کاردستی ها به دو دسته تقسیم می شوند:
  ۱- کاردستی های مهارتی: در این مورد کودک به استفاده از وسایل جانبی مانند دکمه، طناب و ... روی می آورد و بطور مثال مهارت بستن بند کفش را می آموزد.
  ۲- کاردستی های خلاقانه: در این دسته کاردستی تنها با یک ایده شروع می شود و هر کودک با توجه به توانایی ها و سلیقه خود با استفاده از مجموعه ای از ابزار ساده ایده ذهنی خود را خلق می نماید.
  در ابتدای کار تنها داشتن تعدادی مقوا، کاغذ رنگی، چسب و قیچی کافی است. با این ابزار ابتدایی میتوانید کاردستی ساده با کاغذ رنگی را به راحتی بسازید.
  ساخت ۱۰ نمونه زیبا و ساده کاردستی با کاغذ رنگی و مقوا
  در این قسمت به آموزش چند ایده ساده در عین حال زیبا جهت ساخت کاردستی با کاغذ رنگی و مقوا می پردازیم.  - گل کاغذی

  گل کاغذی یک کاردستی آسان با کاغذ رنگی است که کودک شما را تشویق به درست کردن کاردستی های بیشتر و بزرگ تر می کند.

  § وسایل مورد نیاز: خط کش، کاغذ رنگی، قیچی، چسب مایع، چسب نواری، نی

  § روش ساخت: ابتدا باید تعدادی نوار باریک از کاغذ رنگی را در اندازه های یکسان برش بزنید. سپس برای درست کردن مرکز گل یک دایره رنگی کوچک را برش زده سپس با هر کدام از نوارهای کاغذی یک حلقه درست کنید و دو سر آن را به وسیله چسب به هم بچسبانید. سپس دایره رنگی را در وسط حلقه ها قرار دهید. در اینجا تنها کافی است که از یک نی برای ساقه گل استفاده کنید.  - قلب های سه بعدی  این ایده نیز یکی از راحت ترین کاردستی ها برای کودکان است که فرزند شما میتواند پس از ساخت آن این قلب های رنگارنگ و زیبا را به درب کمد اتاق خود وصل نماید و یا بوسیله نخی نازک از سقف آویزان کند.

  § وسایل مورد نیاز: کاغذ رنگی، قیچی، چسب نواری، مداد


  § روش ساخت: ابتدا بر روی کاغذ رنگی یک قلب را بکشید سپس آن را برش دهید. در مرحله بعد دو طرف شکل V بالای قلب را به سمت داخل کشیده و با کمی چسب به هم بچسبانید تا قلب شکلی سه بعدی پیدا کند.

  - گوزن کاغذی
  این کاردستی به کودک شما مهارت برش و کار با قیچی، نحوه چسب زدن و نحوه استفاده از وسایل جانبی کار را آموزش می دهد.

  § وسایل مورد نیاز: کاغذ رنگی، چسب ماتیکی، قیچی، ماژیک مشکی.

  § روش ساخت: ابتدا یک مثلث رنگی برش دهید. سپس رأس مثلث را به سمت داخل بچسبانید. بر روی این رأس میتوانید چشم های گوزن را با استفاده از چسباندن دکمه نمایش دهید. سپس نوبت به گوش های گوزن می رسد که برای اینکار تنها کافی است همانند برگ یک گیاه کاغذ را برش بزنید و یا از خود برگ برای نمایش گوش ها استفاده نمایید! در مرحله آخر نوبت به شاخ های گوزن میرسد که ابتدا توسط ماژیک بر روی کاغذ آن را رسم کنید و سپس برش بزنید.

  - بادکنک کاغذی


  این ایده کاردستی کودک شما را به بازی کردن با دوستان خود تشویق میکند. شاید بتوان گفت ساده ترین حالت کاردستی درست کردن بادکنک های کاغذی با رنگبندی متنوع است.

  § وسایل مورد نیاز: کاغذ رنگی، قیچی، چسب ماتیکی و یک رشته ریسمان.

  § روش ساخت: در ابتدای کار تنها کافی است چند دایره متوسط با رنگبندی متنوع برش دهید. سپس دایره ها را کنار هم قرار دهید و با چسب ماتیکی بچسبانید. در مرحله آخر ریسمان را به قسمت پایین دایره ها متصل کنید.

  - هواپیمای کاغذی


  این مدل کاردستی به کودک شما یاد میدهد تا از وسایل اضافی در خانه برای درست کردن کاردستی استفاده کند.

  § وسایل مورد نیاز: کاغذ رنگی، چسب ماتیکی، قیچی و یک بطری آب معدنی کوچک.

  § روش ساخت: در ابتدا برای بدنه هواپیما از بطری آب معدنی استفاده کنید. سپس با کاغذ رنگی پره های جلویی هواپیما را برش بزنید و بر روی درب بطری نصب نمایید. سپس برای اتاق سرنشینان یک کاغذ سفید را در اطراف بدنه بطری با استفاده از چسب ماتیکی بچسبانید. همچنین میتوانید با ماژیک رنگی بر روی کاغذ تعدادی پنجره بکشید. قسمت انتهایی کاغذ را به سمت بالا و به صورت یک مثلث درآورید تا دم هواپیما ساخته شود. حال برای درست کردن بال ها تنها کافی است مطابق شکل کاغذ رنگی را برش دهید و در انتها دو قطعه کوچک از کاغذ را برش داده و به شکل لوله در آورید و در بطری بچسبانید در اینجا شما چرخ های هواپیما را هم درست کرده اید!

  - خورشید کاغذی


  با درست کردن این مدل کودک شما میتواند اتاق خواب خود را تزئین کند.

  § وسایل مورد نیاز: کاغذ رنگی، چسب ماتیکی، ماژیک قرمز، برچسب چشم عروسکی.

  § روش ساخت: ابتدا باید تعدادی نوار باریک از کاغذ رنگی را در اندازه های یکسان برش زده و سپس یک دایره بزرگ زرد رنگ را نیز برش بزنید و پس از آن نوارهای باریک کاغذی را به آن متصل نمایید. در اینجا ساخت خورشید شما به پایان رسیده است. در صورت تمایل میتوانید از برچسب به شکل چشم عروسک استفاده کنید و با استفاده از ماژیک قرمز لب خورشید را نقاشی کنید.

  - کرم ابریشم کاغذی


  این کاردستی ساده و در عین حال زیبا و جذاب است.

  § وسایل مورد نیاز: کاغذ رنگی، چسب ماتیکی، قیچی و سی دی خام.

  § روش ساخت: برای بدن کرم میتوانید از چندین دایره هم اندازه و یا سی دی خام استفاده کنید. سپس یک دایره را برای سر کرم در نظر بگیرید، میتوانید برای چشم ها و دهان از ماژیک نقاشی استفاده کنید. در آخر روی کاغذ رنگی پاها را رسم کرده و برش بزنید و در اطراف دایره ها بچسبانید.

  - کلاه کاغذی


  روش درست کردن این کلاه به قدری آسان است که در تولدها میتواند مورد استفاده قرار گیرد و به عنوان یک یادگاری به هر کودک هدیه داده شود.

  § وسایل مورد نیاز: مقوا رنگی، چسب، قیچی، منگنه، نوارهای کاغذی رنگی

  § روش ساخت: ابتدا مقوا را با یک خم به شکل مخروط در آوره و سپس کناره های آن را توسط منگنه به هم متصل نمایید و در مرحله آخر نوارهای کاغذی رنگی را در قسمت بالای مخروط بچسبانید. (توجه کنید اندازه مخروط متناسب با سر کودک باشد.)

  - بستنی کاغذی


  کاردستی لزوماً نباید یک کار سخت باشد. کاردستی می تواند خیلی ساده و با ابزار محدود و در دسترس ساخته شود چرا که کودک با همین روش نیز مطالب و مفاهیم بسیار زیادی مانند بازیافت محصولات را فرا می گیرد.

  § وسایل مورد نیاز: مقوا، فوم رنگی، اکلیل، چسب، قیچی

  § روش ساخت: در ابتدا مقوا را به صورت یک مثلث برش دهید. سپس فوم های رنگی را به صورت دایره برش داده و مقداری اکلیل رنگی روی آن بپاشید. سپس دایره های ایجاد شده را بر روی مثلث سوار کنید. در اینجا شما یک بستنی قیفی درست کردید.

  - خرچنگ کاغذی


  ساخت این کاردستی کودکان را با مفاهیم هندسی مانند اشکال مختلف آشنا می کند. ساخت آن بسیار ساده است و برای کودکان پیش دبستانی و کوچک تر نیز قابل اجراست.

  § وسایل مورد نیاز: کاغذ رنگی، قیچی، چسب، برچسب چشم عروسکی، ماژیک نقاشی.

  § روش ساخت: ابتدا یک دایره بزرگ و چهار عدد دایره کوچک بر روی کاغذ رنگی بکشید و برش دهید. سپس دایره ها را از وسط تا بزنید. نیمه ای از دایره بزرگ تر را بر روی یک مقوا بچسبانید. سپس دایره های کوچک را به عنوان دست های خرچنگ در نظر بگیرید و همانند شکل بر روی مقوا بچسبانید. بقیه جزئیات را میتوانید توسط ماژیک رسم نمایید.

  جهت تهیه انواع لوازم تحریر و دیگر وسایل مورد نیاز می‌توانید به سایت دفتر دستک مراجعه کنید.
  کاربر مقابل از happyman01993 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است: maee
  #1 ارسال شده در تاريخ 03-16-2022 در ساعت 10:32 AM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

فواید، فکری، فرآیند، قلب، قابل، قرار، قسمت، قطعه، لوله، لوازم التحریر، لوازم تحریر، مقوا، مهارتی، مورد، می، می‌کنند، میکند، میتوانید، میدهد، مانند، متناسب، مثلث، مجموعه، محصولات، مختلف، مدل، مداد، مرحله، مشکی، معرفی، مغز، نقاشی، نمونه، نمایش، چند، چندین، چهار، نیمه، نیاز، نباید، نحوه، چرا، چرخ، چسب، چشم، نصب، نظر، همین، هماهنگی، هندسی، های، هدیه، هر، وسیله، وسایل، یک، یکی، کفش، کلی، کلاه، کمی، کمد، کننده، کنید، کنار، کناره، کند، که، کوچک، کودکان، کافی، کاغذی، کدام، کرم، کردن، کرده، گفت، گل، گوش، گیاه، گیرد، ۱۰، پنجره، پیدا، پیش، پاها، پایان، پذیر، آموزش، آن، آورد، آب، آخر، آسان، آشنا، امکان، انواع، اندازه، اینجا، ایجاد، ایده، ابتدای، ابزار، اتاق، از، استفاده، اشکال، به، بین، بیشتر، با، باید، بادکنک، باریک، بازی، برچسب، برگ، برای، بزنید، بزرگ، بسیار، بستن، بستنی، بطری، بعدی، تقویت، تنها، تهیه، توجه، توسط، تا، تجربه، تحلیل، تحریر، ترین، تزئین، جذاب، جزئیات، حلقه، حال، خلق، خلاقیت، خلاقانه، خم، خواب، خوبی، خود، خورشید، خیلی، خام، خانه، دفتر، دفتر دستک، دم، دو، دیگر، داده، دارد، داشتن، در، درست، دسته، رنگی، روند، روی، روش، را، راحتی، رسم، رشته، رشد، زیبا، زدن، زده، سفید، سوار، سایت، ساخت، ساخته، ساده، سخت، سرگرم، شما، شوند، شود، شکل، شکلی، شده، شروع، صورت، طول، عدد

نمایش برچسب‌ها

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0